اخبار اخبار عمومی

اعطای دکترای افتخاری به وزیر علوم کشور عراق

تبلیغات بنری

به گزارش رابو از روابط عمومی دانشگاه امام حسین (علیه السلام)، دکتر محمدرضا حسنی آهنجر در این مراسم گفت: با توجه به تجربه دانشگاه امام حسین (علیه السلام) 15 سال در حوزه مطالعات بین الملل دانشگاه امام حسین (علیه السلام) سطحی دارد وزیر علوم کشورمان با توجه به روابط حسنه دکتر العبودی با ایران و جمهوری اسلامی ایران دستور داد تا از فعالیت های موثر دکتر العبودی بهره مند شویم. کشورهای منطقه، مقرر شد از تلاش های وی در زمینه معرفی فعالیت های علمی مشترک، افزایش تبادل دانشجو بین دو کشور و سایر زمینه های همکاری دانشگاهی قدردانی شود. دانشگاه امام حسین علیه السلام به وی دکترای افتخاری در رشته مطالعات بین الملل اعطا کرد.

دکتر حسنی آهنجر افزود: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و فرمایشات رئیس جمهور شهید، یکی از محورهای هفت گانه تحول این دانشگاه، بین المللی شدن و تعمیم این دانشگاه به سایر دانشگاه های کشور و کشور است. جبهه مقاومت

وزیر علوم عراق در این مراسم با بیان اینکه 100 هزار دانشجوی عراقی در ایران مشغول به تحصیل هستند، گفت: به زودی برای اولین بار دانشکده هوش مصنوعی در دانشگاه بغداد راه اندازی می شود و هم اکنون در حال رایزنی با وزارت علوم ایران است. علم برای توسعه همکاری

نعیم العبودی با بیان اینکه در صورت گسترش این همکاری ها با هر چالشی در منطقه مواجه خواهیم شد، گفت: برای اولین بار با دانشگاه علوم پزشکی تهران تفاهم نامه ای برای ایجاد دانشکده پزشکی مشترک در کربلا امضا کردیم. مدرسه کربلا با دانشگاه های ایران در نجف همکاری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در دهه شصت و هفتاد، تحصیل خواسته جوانان عراقی بود و به دلیل سیاست های عقیم و تحریم های موجود، موضوع تحصیل در عراق رو به افول گذاشت، گفت: در عراق علما و علمایی داریم که باید. قابل احترام باشد.» مفتخر بودن؛ زیرا آنها قادر به حل چالش ها هستند. کشوری با تاریخ می تواند کارهای بزرگی انجام دهد.

وی افزود: اولین قدم ما در زمانی که وزارت علوم در عراق را بر عهده گرفتیم، تشکیل مجلس شورایی بود که در آن به هویت عراق و ایران اهمیت دادیم و هویت اسلامی مرتبط با سیره اهل بیت(ع) را تثبیت کردیم. خانه

وزیر علوم عراق گفت: اکنون دانشگاه های عراق در بین کشورهای عربی رتبه اول و در بین سایر دانشگاه های جهان رتبه هفتم را کسب کرده اند و این آغازی بود برای ورود دانشگاه های عراق به رتبه های بین المللی.

العبودی افزود: امروز بیش از هزار دانشجو از اروپا، آسیا و آفریقا در دانشگاه های عراق مشغول به تحصیل هستند که امسال بین 3 تا 4 هزار نفر پذیرفته می شوند.

وی با بیان اینکه مقالات علمی در عراق نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش یافته است، گفت: کسب رتبه های بین المللی هدف نهایی ما نیست، بلکه هدف ما ارتباط با دانشگاه های بین المللی و بهره مندی از دستاوردها و تجربیات دانشگاه ها است. منطقه و جهان». جهان.”

وزیر علوم عراق تصریح کرد: دانشگاه در سیاست جدید خود به حوزه علمیه نجف الاشرف متصل شده است و آثار برخی از علما از جمله کتب شهید محمدباقر صدر در ما تدریس می شود. دانشگاه ها.

233233

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *