اخبار اخبار تکنولوژی

اقدام عجیب و هماهنگ تمام درختان راش در انقلاب تابستانی!

تبلیغات بنری

غزل زیاری: انقلاب تابستانی پدیده جالبی را برای درختان راش به ارمغان می آورد. در طول انقلاب تابستانی، درختان راش در سراسر اروپا تولیدمثل خود را همزمان می کنند و در فواصل جغرافیایی طولانی و در شرایط آب و هوایی متنوع رخ می دهند.

انقلاب تابستانی در واقع زمانی از سال است که ما طولانی ترین ساعات نور روز را می بینیم. اکنون اعضای تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیده اند که در روز بعد از انقلاب تابستانی، همه درختان راش به شدت به دما حساس می شوند و شروع به تولید دانه می کنند.

این هماهنگی در نوع خود غیر معمول و شگفت انگیز است. زیرا در انقلاب تابستانی، ما شاهد تغییر چندانی در ساعات نور روز نیستیم و بسته به عرض جغرافیایی، روز تنها چند ثانیه یا در نهایت چند دقیقه در عرض یک هفته طولانی تر می شود.

اما همین هماهنگی و هماهنگی بسیار به محیط راش کمک می کند. آنها معمولا دانه های خود را در فواصل نامنظم تولید می کنند و حیوانات اغلب دانه ها را پراکنده می کنند.

بنابراین درختان باید هر سال بذرهای خود را در زمان مناسب سال تولید کنند. حتی اگر در شرایط آب و هوایی متفاوت و دور از هم باشند.

در مطالعه قبلی، محققان به این نتیجه رسیدند که انقلاب تابستانی تغییرات برگ های پاییزی را در درختان جنگل های شمال اروپا تنظیم می کند. یعنی افزایش دمای هوا قبل از انقلاب تابستانی باعث ریزش برگ های درختان در اوایل پاییز می شود و زمانی که هوا بعد از انقلاب تابستانی گرم می شود، تغییرات ریزش برگ در پاییز کمتر و کندتر خواهد بود.

منبع: گاردین

227227

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *