اخبار اخبار اقتصادی

بازنشستگان حتما بخوانند/ میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری مشخص شد+ جدول

تبلیغات بنری

به گزارش -، در بند الحاقی ماده 29 لایحه قانون برنامه هفتم توسعه، تحقق عدالت در پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان و همچنین تناسب حقوق بازنشستگان با 90 درصد حقوق جاری. و کمک هزینه ها با احتساب کسر افراد در سمت و سمت خود دولت متعهد می شود تا پایان سال سوم برنامه به گونه ای عمل کند که در سال اول (1403) معادل 40 درصد باشد. و در سال های دوم و سوم (1404 و 1405) هر 30 درصد مابه التفاوت حقوق تا سقف 90 درصد به حقوق مستمری بگیران تعلق می گیرد.

خبر خوب اینکه به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین نامه اجرایی این فصل از برنامه هفتم توسعه به تصویب هیات وزیران رسیده است و به زودی مبلغ معوقه متناسب با حقوق پرداخت می شود. بازنشستگان

اکوایران نوشت: داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: با توجه به تصویب آیین نامه اجرایی برای حقوق بازنشستگان، نوید وفاداری در راه است در جلسه روز یکشنبه (12 تیرماه) دولت، طی روزهای آینده مبلغی به حساب مستمری بگیران واریز می شود و پس از صدور آیین نامه اجرایی و احکام تناسب، تسویه حساب نهایی انجام خواهد شد.

منابع مالی مورد نیاز برای کنترل حقوق بازنشستگان در صندوق های دولتی حدود 50 هزار میلیارد تومان از محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده برآورد شده است.

در قانون بودجه امسال برای تعدیل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پیش بینی شده بود که دولت 130 هزار میلیارد تومان از بدهی خود به تامین اجتماعی را پرداخت کند تا تسویه حساب اجرایی شود.

223225

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *