اخبار اخبار اقتصادی

با خودروی برقی ۱۱۱ ساله آشنا شوید/ جد تسلا چه شکلی بود؟/عکس

تبلیغات بنری

امیر مسعود عابدینخودروی الکتریکی Waverly در سال 1913 یکی از قدیمی‌ترین خودروهای الکتریکی جهان است. Waverly از همان روزهای اولیه رانندگی وجود داشته است. با ظاهری کالسکه مانند، دارای بدنه و تنه و همچنین یک سقف سخت قابل جابجایی است. از دیگر ویژگی های این خودرو می توان به چراغ های جلو، سیستم تعلیق فنر برگ و چرخ های چوبی با روکش لاستیکی اشاره کرد.

با حرکت به داخل، می توانیم یک صندلی مبل مانند قرمز و پنجره های کناری جمع شونده را ببینیم. فرمان و کیلومتر شمار بسیار کوچکی که ولت و آمپر را نشان می دهد در این قسمت قرار دارد.

با خودروی الکتریکی ۱۱۱ ساله آشنا شوید/سلف تسلا چه شکلی بود؟/عکس

طبق لیست حراج، این خودرو در اصل توسط آن بس رالز از ویرجینیا خریداری شده است. این خودرو نزدیک به 100 سال در اختیار خانواده وی باقی ماند و سرانجام در سپتامبر 2002 از وی خریداری شد.

با خودروی الکتریکی ۱۱۱ ساله آشنا شوید/سلف تسلا چه شکلی بود؟/عکس

بسیاری از سیستم های الکتریکی و مکانیکی خودرو در طول دهه ها بازسازی یا جایگزین شده اند، از جمله باتری، موتور، گیربکس و سیستم کنترل. علاوه بر این، این مدل مجهز به شارژر داخلی باتری است که امکان شارژ مجدد باتری ها را از طریق یک خروجی استاندارد 120 ولت فراهم می کند. زمانی که Waverly برای اولین بار معرفی شد، برد تخمینی آن بین 129 تا 161 کیلومتر بود.

با خودروی الکتریکی ۱۱۱ ساله آشنا شوید/سلف تسلا چه شکلی بود؟/عکس

این خودرو قرار است در ماه آگوست در حراجی Mecum's Monterey فروخته شود، اما تخمینی از قیمت وجود ندارد.

منبع: کام

227322

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *