اخبار اخبار تکنولوژی

ربات پپر دانشگاه خاتم راهی مسابقات جهانی ربوکاپ شد!

تبلیغات بنری

به گزارش خبرگزاری رابو و بر اساس گزارش دیجیاتو، پپر به عنوان اولین ربات انسانی گامی نو در عرصه هوش مصنوعی و رباتیک برداشته و تعامل انسان و ماشین را وارد مرحله جدیدی کرده است. این ربات با ظاهر زیبا و حرکات انسان مانند خود با مردم رابطه طبیعی برقرار می کند و می تواند در موقعیت های مختلف با مردم باشد.

این ربات کاغذی که توسط تیم رباتیک دانشگاه خاتم ساخته شده است به همراه این تیم در مسابقات لیگ پلتفرم اجتماعی استاندارد RoboCup 2024 شرکت خواهد کرد. در این لیگ شرکت کنندگان باید از ربات معروف فلفل سافت بانک استفاده کنند و دانشگاه خاتم نیز مدل شخصی این ربات را به مسابقات ارسال خواهد کرد.

عبدالله شامیسا، سرپرست تیم اعزامی رباتیک دانشگاه خاتم به مسابقات جهانی روبوکاب هلند در سال 2024 در نشست خبری و بازدید از ربات پپر توضیح داد: این نشست به مناسبت برگزاری مسابقات جهانی روبوکاپ هلند برگزار شد. دانشگاه خاتم با رویکرد جدید خود در قرارداد، در تلاش است تا نسل جدید را به دانشگاه ها و فعالیت های نوین جامعه معرفی کند.

وی افزود: رویکرد این دانشگاه و سایر دانشگاه ها در حوزه رباتیک، ایفای نقش فعالتر در حوزه فناوری و ارتباط با صنعت و همچنین توسعه تعاملی است که در دانشگاه ایجاد می شود و این امر مستلزم سرمایه گذاری در ساختار و ساختار است. تشکیل تیم های رهبری».

شمیسا ادامه داد: در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک باید بگویم که این مرکز در دانشگاه تاسیس شد و تیم رباتیک دانشگاه از سال 1396 شروع به کار کرد و در سال 2021 در این مسابقات شرکت کردیم و در این مسابقات شرکت خواهیم کرد. سال نیز.»

وی بر اهمیت برگزاری مسابقات تاکید کرد و افزود: تیم های مختلفی برای حضور در این مسابقات تلاش می کنند. ما هم سعی کردیم تیم خود را برای حضور در این مسابقات آماده کنیم.»

شمیسا با اشاره به اینکه این مسابقات در 15 لیگ برگزار می شود، گفت: با تمام محدودیت های ربات از نظر سخت افزاری، نرم افزاری و پردازشی، این ربات دارای فیزیک انسان مانند است. هنر دوستان ما این است که با این شرایط در مسابقات موثر باشیم.»

به گفته وی بیش از 50 هزار شرکت کننده و 300 تیم از کشورهای مختلف در این مسابقات شرکت می کنند. شمیسا گفت: ترویج فناوری های نوین رباتیک و هوش مصنوعی و ایجاد بستری برای تبادل دانش و تجربیات بین محققان و دانشجویان از اهداف برگزاری این مسابقات است.

بر اساس این گزارش، مسابقات جهانی ربوکاپ 2024 هلند از 27 تا 31 تیرماه (17 تیرماه) با حضور بیش از 3000 هنرجوی فنی از 45 کشور جهان برگزار می شود.

227227

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *