اخبار اخبار تکنولوژی

مایکروسافت اندروید را برای کارمندان چینی خود ممنوع اعلام کرد!

تبلیغات بنری

به گزارش – و به نقل از زومیت، مایکروسافت در اقدامی عجیب به کارکنان خود در چین اعلام کرد که از سپتامبر (شهریور و مهر 1403 هجری قمری) دیگر نمی توانند از گوشی های اندرویدی در محل کار استفاده کنند و عملاً آنها را مجبور به استفاده از آنها مانند تلفن های آیفون کرد.

به گفته بلومبرگ، مایکروسافت به زودی از کارکنان خود مستقر در چین می خواهد که هنگام ورود به رایانه های رومیزی یا تلفن های هوشمند خود، فقط از دستگاه های اپل برای احراز هویت استفاده کنند. این حرکت، که بخشی از ابتکار آینده امن مایکروسافت است، صدها کارمند را در سراسر چین تحت تاثیر قرار می دهد. هدف از این روش اطمینان از استفاده کارمندان از نرم افزار مدیریت رمز عبور Microsoft Authenticator و Identity Pass است.

اجبار کارمندان چینی مایکروسافت به استفاده از آیفون به جای اندروید، ماهیت پراکنده فروشگاه های اپلیکیشن اندروید در چین و تفاوت های فزاینده بین اکوسیستم های موبایل چین و سایر کشورها را برجسته می کند. برخلاف اپ استور اپل، گوگل پلی در چین در دسترس نیست. بنابراین، سازندگان داخلی گوشی های هوشمند مانند هواوی و شیائومی پلتفرم های خود را برای انتشار اپلیکیشن های اندرویدی راه اندازی کرده اند. در یادداشت مایکروسافت آمده است که این شرکت دسترسی دستگاه های اندرویدی چینی به منابع شرکت را به دلیل عدم وجود خدمات موبایل گوگل در چین مسدود کرده است.

طبق یادداشت مایکروسافت، هر کارمندی که از گوشی های اندرویدی، از جمله دستگاه های ساخت هوآوی یا شیائومی استفاده می کند، با یک بار خرید، آیفون 15 را دریافت خواهد کرد. این شرکت آیفون‌ها را در مکان‌های مختلف در سراسر چین از جمله هنگ کنگ به کارمندان خود تحویل خواهد داد.

مایکروسافت تاکنون به طور علنی درباره اجبار کارمندان چینی خود به استفاده از آیفون صحبت نکرده است. این اقدام می تواند بار دیگر توجه را به وضعیت آیفون در چین جلب کند. این زمانی است که پکن و واشنگتن درگیر یک درگیری ژئوپلیتیکی می شوند. از سال 2023، تعداد زیادی از شرکت ها و آژانس های دولتی تحت حمایت چین به کارمندان خود دستور داده اند که به دلیل نگرانی های امنیتی از آوردن دستگاه های خارجی به محل کار خودداری کنند.

مایکروسافت پس از حملات مکرر هکرهای تحت حمایت دولت چین، امنیت خود را در سراسر جهان بهبود بخشیده است. در اوایل سال 2024، عملیات هک مرتبط با روسیه ده ها سازمان دولتی ایالات متحده از جمله وزارت امور خارجه را تحت تأثیر قرار داد. به همین دلیل، قانونگذاران محلی فشار زیادی بر مایکروسافت برای بهبود امنیت وارد می کنند.

227227

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *