اخبار اخبار فرهنگی

محرم و دو کتاب صوتی از سید مجتبی حسینی 

تبلیغات بنری

به گزارش رابو، «با حسین تا مهدی» عنوان کتاب سری دیگری از آقای مجتبی حسینی به روایت محمد آقاسی و مدت زمان آن یک ساعت و سی و هفت دقیقه و حجم دانلود آن است. هفتاد و یک مگابایت او هست. در اینجا به معرفی مختصر این دو کتاب مخفی می پردازیم.

حضرت سکینه (سلام الله علیها) اسطوره ادب و تصوف است
صحبت از حضرت سکینه بنت سیدالشهداء (علیه السلام) سخت و در عین حال جالب است. این دشوار است زیرا متون تاریخی در مورد آن کم و گیج کننده است. جالب است زیرا ما در مورد شخصیت و جایگاه یک دختر از خاندان پیامبر بیشتر می آموزیم. در متون تاریخی آمده است که امام حسین (علیه السلام) به دختر خود عشق و علاقه خاصی داشت تا جایی که باعث تعجب دیگران می شد. این کتاب از سه بخش تشکیل شده است. قسمت اول ترجمه برگزیده کتاب سیره زنان اهل بیت نبوت نوشته دکتر بنت الحسطیانی (استاد دانشگاه مراکش) است. قسمت دوم اشاره ای کوتاه به لحظات و فرازهایی از زندگی و شخصیت حضرت سکینه بر اساس متون موجود است که به طور ضمنی شامل صحنه هایی است که ایشان دیده و در آن حضور داشته اند. در قسمت سوم، نظر نگارنده از بررسی متون مختلف درباره این شخصیت بزرگوار آمده است که در متن با عنوان «تحلیلی اجمالی از مقام حضرت سکینه» و سپس در پیوست اشاره ای از فرزندان حضرت امام حسین علیه السلام که بر اساس متون شیعه گردآوری شده است. مطالعه این اثر جامع و غنی که چاپ چهارم آن در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است، به علما و علاقه مندان به حضرت سیدالشهدا و اهل بیت آن حضرت توصیه می شود.

محرم و دو کتاب صوتی از آقای مجتبی حسینی

از حسین تا مهدی (عج)

تحلیل نهضت ائمه معصومین به ویژه نهضت امام حسین (علیه السلام) حاوی پیچیدگی ها و اسرارهایی است که همگان به آن دسترسی ندارند. در این زمینه تحلیل‌های مختلفی ارائه شد که هیچ تداخل کاملی بین هر یک از این تحلیل‌ها با همه وقایع و بیانات معظم‌له وجود ندارد و هر یک از تحلیل‌ها حاوی ناهنجاری‌ها و ایراداتی است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. نگارنده با ارائه دیدگاهی متفاوت تلاش می کند نهضت حسین علیه السلام را در مقایسه با نهضت سایر انبیا و ائمه ببیند و با نگاهی جامع و عمیق به بررسی سیره امام معصوم پرداخته است. حسین علیه السلام و زندگانی این بزرگواران. با این رویکرد، امام حسین علیه السلام نه تنها به عنوان یک پیشوای غیور پایبند به اصول یا… بلکه امام معصومی است که اراده ای جز اراده خداوند ندارد. خداوند کسی است که همه انبیا و امامان را مأمور تکمیل نهضت کرده است. در کتاب می خوانید: اساساً پیام و صدای امام زمان همان امام حسین است. اهدافی که حسین از نهضت خود بیان کرده است را باید از منظر تاریخی درازمدت نگریست و آنگاه می توان دریافت که بین نهضت حسین و قائم کربلا ارتباط بیشتری وجود داشته و حتی گفته شده که این یک پرده روز عاشورا بر پیامبرانی چون زکریا و ابراهیم و دیگران افکنده شد. از سوی دیگر، کربلا طبق روایات، مهد منتظران ظهور یاران حضرت صاحب است. حضرتش با سپر پیامبر و لباس علی و صدای حسین علیه السلام ظهور می کند. از طلوع قیامت تا صبح غدیر تا ظهر عاشورا و تا غروب قیامت.

22057

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *