اخبار اخبار اقتصادی

همسان سازی حقوق بازنشستگان چه زمانی انجام می‌شود؟/ شرایط وام ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان

تبلیغات بنری

به گزارش رابو، پس از مدت ها انتظار بازنشستگان و پس از نوسانات فراوان در روند تصویب و اجرای معادله حقوق و دستمزد آنان، سرانجام داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از آخرین مراحل اجرای معادله بازنشستگی خبر داد.

تجارت نیوز در خبری نوشت: منظور نوشت بر روی .

مبارزه برای حقوق برابر برای بازنشستگان

منظور پرس در نشست خبری 21 خردادماه در سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: قانون بودجه 1403 پیش بینی می کند منابعی برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان فراهم شود. وی همچنین افزود: در برنامه هفتم شاهد هستیم که ظرف سه سال اجرا می شود به طوری که در سال اول اجرای برنامه 40 درصد و در دو سال آینده 30 درصد اجرا می شود. هر ساله.

البته نمک مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشتر اعلام کرده بود که مفاد برنامه هفتم هنوز ابلاغ نشده و باید ابلاغ شود. هماهنگی زمانی اجرا می شود که قانون صادر شود. تا زمانی که لیست تهیه و منتشر نشده باشد، تمام محاسبات افراد در مورد روش جذب، حدس و گمان محض است.

البته نمک مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشتر اعلام کرده بود که مفاد برنامه هفتم هنوز ابلاغ نشده و باید ابلاغ شود. هماهنگی زمانی اجرا خواهد شد که قانون صادر شود. تا زمانی که لیست تهیه و منتشر نشده باشد، تمام محاسبات افراد در مورد روش جذب، حدس و گمان محض است.

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی در پی اطلاعیه اخیر خود در خصوص واریز حقوق فروردین ماه، از تکمیل فرآیند پرداخت حقوق خرداد ماه طبق برنامه قبلی و آغاز فرآیند پرداخت حقوق فروردین ماه خبر داد از شنبه دوم تیرماه و بر اساس حروف الفبا محاسبه می شود.

بر اساس این گزارش، افزایش سالانه حقوق مستمری بگیران این نهاد پس از تعیین و تصویب میزان افزایش سالانه توسط هیات محترم وزیران و ابلاغ تصمیم مربوطه، طبق روال هر ساله اجرا شد.

پیش از آن حقوق بازنشستگی اردیبهشت و خرداد ماه های سازمان تامین اجتماعی با توجه به افزایش سنواتی واریز شده و مقرر شد مابه التفاوت فروردین ماه بلافاصله پس از اتمام مقرر به حساب بازنشستگی این نهاد واریز شود. پرداخت افزایش سالانه فرآیند پرداخت حقوق خرداد.

بر اساس اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی، تاریخ پرداخت مابه التفاوت حقوق فروردین ماه به بازنشستگان و مستمری بگیران طبق حروف الفبا و از 11 تیرماه تا 16 تیرماه خواهد بود. حقوق بازنشستگان بانک ملی، مالتا، بازرگانی، سپه، کشاورزی، صادرات و پست و همچنین مستمری های بنیاد شهید نیز در روز هفتم تیرماه پرداخت می شود.

اسکرین شات 2024-06-22 120745

ثبت نام وام بازنشستگی 30 میلیون تومانی آغاز شد

بر اساس اطلاعیه دیگری که از سوی سازمان کل تامین اجتماعی منتشر شده است، روابط عمومی این موسسه از آغاز مهلت ثبت نام مرحله اول پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان و بازنشستگان این موسسه خبر داد. بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، تسهیلات وام مستمری بگیران با 10 میلیون تومان افزایش به 30 میلیون تومان رسید.

بازنشستگان متقاضی این وام باید حداقل 78 سال سن داشته باشند، حساب بانکی آنها مسدود نشود و مالکیت تلفن همراه به نام متقاضی باشد. همچنین متقاضیان نباید سابقه چک برگشتی یا بدهی به سیستم بانکی داشته باشند، موجودی حساب آنها حداقل 100 هزار تومان باشد و در دو سال گذشته از این تسهیلات استفاده نکرده باشند.

وام قرض الحسنه برای بازنشستگان فقط برای 40 هزار نفر است

بر اساس این گزارش، در این مرحله 40 هزار وام قرض الحسنه به بازنشستگان و مستمری بگیران واجد شرایط با سهم مشخص برای هر فرمانداری پرداخت می شود. این وام از طریق مراکز بازنشستگان در هر فرمانداری ثبت می شود و پس از به حد نصاب رسیدن افراد ثبت نام شده، سایت به صورت خودکار بسته می شود و طبق اعلام این سازمان، ثبت نام در وام قرد القارد انجام می شود. مراسم تجلیل از بازنشستگان می تواند به صورت غیرحضوری و از کانون های بازنشستگی هر استانداری برگزار شود. بازنشستگان مقیم استان تهران می توانند با مراجعه به سایت کانون بازنشستگان شهر تهران در این تسهیلات ثبت نام کنند.

217

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *