اخبار اخبار تکنولوژی

همستر کامبت رویای یک‌شبه پولدار شدن را محقق می‌کند؟

تبلیغات بنری

به گزارش خبرگزاری الخبرآنلاین، بر اساس گزارش پیوست، اولین جذابیت این ربات این است که قرار است ما را به ساده ترین شکل ممکن ثروتمند کند. این بار تنها چیزی که برای بدست آوردن پول زیاد نیاز دارید داشتن یک حساب تلگرام و انگشتی است که مدام روی یک ماوس زیبا کلیک می کند و سکه جمع می کند، نه بیشتر.

علی شاکر کارشناس ارتباطات در این باره می گوید: افسانه یک شبه پولدار شدن به دلیل سادگی و جادویی که دارد همچنان بین مردم رواج دارد. ما به جای رسیدن در اقیانوس رمان ها و داستان های شبانه غرق می شویم. ما با داستان های علی بابا و چهل دزد بغداد یا هزار و یک شب بزرگ شدیم. برنده شدن در قمار و قرعه کشی چیز زیبایی است. حتی شنیدن در مورد برنده شدن شخص دیگری عالی است، و برای یک لحظه ما یک “آرزو” بزرگ داریم که آرزو می کنم کاش می توانستم یک شبه پولدار شوم. معمولاً کسانی را غیرمستقیم می شناسیم که مثلاً سرمایه گذاری یک شبه شان در بورس نتیجه داد و ثروتمند شدند. این داستان ها برای رسانه ها جذاب هستند زیرا می توانند توجه را به خود جلب کنند و رسانه ها با «اقتصاد توجه» زنده می مانند.

طبق اعلام رسمی، همستر کمبت تا 25 ژوئن سال جاری بیش از 150 میلیون بازیکن فعال و بیش از 36 میلیون کاربر در تلگرام دارد. بیش از 22 میلیون مشترک یوتیوب و هفت میلیون کاربر شبکه X همستر کمبت را دنبال می کنند. کارشناسان می گویند که همستر احتمالی است که تلگرام به پلتفرم بلاک چین اضافه کرده است و شبکه «Tune» می تواند با استفاده از پلتفرم های متمرکز مانند تلگرام به بزرگترین شبکه پرداخت در جهان تبدیل شود.

علی شاکر، کارشناس ارتباطات معتقد است که بازی همستر کامبت رویایی است که به حقیقت پیوسته است.

جواد بهرا، مدیرعامل بیت مکس می گوید که ما اصلا نباید همستر را یک بازی در نظر بگیریم. بازی چیزی است که برای کاربر خود ارزش افزوده ایجاد می کند. یک همستر چه تجربه ناملموسی برای کاربران دارد؟ این بازی فقط یک دردسر برای کسب درآمد نیست!

اگرچه همستر کمبت در قالب یک بازی ارائه شده است، اما موضوع اصلی آن ارز دیجیتال است. به گفته جواد بهرا، این پلتفرم ارائه توانسته هزینه های ورود به بازار ارزهای دیجیتال را کاهش دهد و از این نظر بزرگترین رویداد در صنعت وب 3 محسوب می شود شبکه بلاک چین ورود کاربران به شبکه بلاک چین را بدون نیاز به کیف پول خصوصی یا airdrop آسان کرده است. همین موضوع باعث شده پای کاربران مختلف در تلگرام باز شود، کاربرانی که قبلا از امکانات دیگر تلگرام استفاده نکرده اند و محدود به سن و سال خاصی نیستند. جواد بهرا معتقد است که Tune می تواند با استفاده از پلتفرم های متمرکز مانند تلگرام و حتی فاصله گرفتن از اتریوم به بزرگترین شبکه پرداخت جهان تبدیل شود.

علی شاکر همچنین می گوید: تلگرام یکی از محبوب ترین پیام رسان های ایران است و کاربران زیادی می توانند به راحتی به این بازی دسترسی داشته باشند. عدم نیاز به نصب نرم افزار اضافی و امکان پخش مستقیم از طریق تلگرام باعث می شود هر کسی با هر سطح از مهارت فنی به راحتی به آن دسترسی داشته باشد. تبلیغات و بازاریابی موثر نیز نقش مهمی در پذیرش گسترده همستر کمبت ایفا کرد.

امیدی به آینده این ربات نیست زیرا در این بازار پر ریسک معمولا یک درصد افراد سود می برند و بقیه متحمل ضرر می شوند.

وی می افزاید: بازی همستر کامبت راهی برای افزایش درآمد تلگرام است و با استفاده از استراتژی های بازاریابی هوشمند و تبلیغات هدفمند توانست طیف وسیعی از کاربران را در اختیار بگیرد. دنیای وب 3 جایی است که کاربران برای تماشای تبلیغات یا اشتراک در یک کانال توسط شرکت تبلیغاتی پول دریافت می کنند. این بدان معناست که هزینه‌ای که قبلاً به شرکت‌ها یا رسانه‌ها برای تبلیغ برند خود با کمک تبلیغات می‌پرداختیم، اکنون مستقیماً به کاربرانی که محتوای ما را تماشا می‌کنند اهدا می‌شود. بنابراین باید مطمئن شویم که این کاربران پلتفرم ما را ترک نکنند. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که برای جذب هر یک از این کاربران چند دلار باید هزینه کرد؟ مهمتر از آن، به نظر می رسد که این روش تبلیغات مقرون به صرفه باشد. زیرا با هزینه کمتر می توانید مشتریان بیشتری جذب کنید. مهمتر از همه اینکه بعد از جذب این مشتریان می توانید کاری کنید که دیگر نیازی به ترک پلتفرم نداشته باشند.

وی در مورد پیامدهای ربات همستر بر سیاست‌های کلان دولت می‌گوید: «از آنجایی که این بازی‌ها می‌توانند به عنوان ابزاری برای کسب درآمد و ایجاد تعاملات بزرگ مورد استفاده قرار گیرند، ممکن است دولت‌ها بخواهند کنترل بیشتری بر این پلتفرم‌ها اعمال کنند تا از مشکلات مرتبط جلوگیری کنند. ” قطعا با امنیت و اقتصاد مجازی. و در اینجا لازم است به طرفداران مسدودسازی و فیلترینگ به طور جدی هشدار داد که روش های کسب درآمد در وب 3 که مبتنی بر بلاک چین است را نمی توان مسدود و فیلتر کرد.

جواد بهار

جواد بهرا، رئیس بیت مکس، یک همسترکامبت نیست زیرا ارزش افزوده ایجاد نمی کند، اما توانسته هزینه ورود به بازار ارزهای دیجیتال را کاهش دهد.

جواد بهرا در مورد امنیت همستر کامبت می گوید اگرچه امکان هک و بهره برداری مالی وجود ندارد، اما ممکن است دارایی های کاربران ایرانی مسدود شود و باید منتظر این اتفاقات بود.

هر دو کارشناس در پاسخ به اینکه چگونه سرنوشت همستر کمبت را پیش بینی می کنند گفتند که امیدی به آینده این ربات ندارند و در این بازار پر ریسک معمولا یک درصد افراد سود می برند و بقیه ضرر می کنند.

جواد بهرا معتقد است که شبکه «تیون» می تواند برای کاربرانش ارزش افزوده داشته باشد و مبادلات با استفاده از تون در دنیا انجام می شود، اما همستر نتوانست ارزش افزوده ای را برای کاربرانش فراهم کند.

علی شاکر نیز در پایان می افزاید: این بازی جای خود را به بازی جذاب تری با درآمد بهتر خواهد داد. اگر درآمد حاصل از تماشای آگهی در آن زمان بیشتر از حقوق ماهانه کارمند بوده است، چرا اصلاً سر کار رفته است؟ در اینجا با ورود این پدیده به ایران شاهد سردرگمی بسیاری از تعاریف کار و درآمد خواهیم بود. قطعا اگر والدین زحمتکش ما (چه ماهیگیر، چه کشاورز و…) همین الان از زمین بیرون بیایند و این میزان از بیکاری را در فرزندان خود ببینند، تعجب خواهند کرد. هر کاربر به اندازه توجهی که به پلتفرم ما می کند ارزشمند است.

227227

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *