اخبار اخبار تکنولوژی

واضح‌ترین تصویر از مغز انسان ثبت شد/ عکس

تبلیغات بنری

به گزارش خبرگزاری الخبرآنلاین، این سامانه جدید، NeuroExplorerاو نامیده می شود؛ سیستم جدید توموگرافی پرتوی پوزیترونی (توموگرافی گسیل پوزیترون) یا به اختصار PET که امکان اندازه گیری مستقیم هسته های مغز را با عملکرد بسیار بالا فراهم می کند.

NeuroExplorer با حساسیت و وضوح فوق العاده بالا، تصویربرداری استثنایی از مغز PET را ارائه می دهد و پتانسیل پیشرفت درمان بسیاری از بیماری های مغزی را دارد. این تحقیق در نشست سالانه 2024 انجمن پزشکی هسته ای و تصویربرداری مولکولی (SNMMI) ارائه شد. این سیستم در تشخیص بیماری، کمک به پیش آگهی، بهبود اعتماد به نفس بالینی و ارائه ابزاری برای انتخاب درمان های مناسب مفید است. امسال مقاله ای در SNMMI از بین بیش از 1500 چکیده ارسال شده به این نشست انتخاب شد.

در این مطالعه، محققان از مغز انسان با استفاده از… NeuroExplorer و توموگرافی تحقیقاتی با وضوح بالا یا درمان جایگزینی هورمونی (ابزار تصویربرداری پیشرفته سابق) این کار را انجام داد. چندین رادیودارو هدفمند برای نظارت بر چگالی سیناپسی، گیرنده‌ها و فرستنده‌های دوپامین، گیرنده‌های کولینرژیک موسکارینی و گیرنده‌های گلوتامات تجویز شده‌اند. سپس تصاویر هر دو اسکنر مقایسه شدند.

بهبود قابل توجه در کنتراست و کیفیت تصویر NeuroExplorer در مقایسه با درمان جایگزینی هورمونی واضح بود. تصاویر NeuroExplorer آنها نویز کم، وضوح عالی، و جذب کانونی در هسته های خاص در مغز را نشان دادند.

نگاهی دقیق تر به قابلیت های دستگاه NeuroExplorer

وضوح بالای تصاویر NeuroExplorer این به دلیل طراحی منحصر به فرد و حساسیت استثنایی سیستم ناشی از میدان دید طولانی محوری است. این فناوری فرصتی برای انجام تحقیقات پیشرفته در مورد انواع فعالیت های عصبی مولکولی و عملکردی فراهم می کند.

هدر گاسن، رئیس کمیته برنامه SNMMI، خاطرنشان کرد: بهبود قابل توجهی در وضوح و کیفیت کلی تصاویر حاصل شده است. NeuroExplorer در مقایسه با تصاویر درمان جایگزینی هورمونی روشن است. NeuroExplorer این پتانسیل را دارد که در تحقیقات در مورد شرایطی مانند بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون، صرع و بیماری های روانی، بازی را تغییر دهد.

اسکنر NeuroExplorer این با همکاری دانشگاه ییل، دانشگاه کالیفرنیا-دیویس، و انجمن تصویربرداری آمریکا توسعه یافت و موسسه ملی سلامت مغز بودجه این پروژه را تامین کرد. در حالی که NeuroExplorer کارسون و همکارانش که در حال حاضر برای اهداف تحقیقاتی استفاده می‌شوند، امیدوارند پس از تشخیص کیفیت تصویر عالی آن توسط پزشکان، آن را برای استفاده بالینی در دسترس قرار دهند.

منبع: Scitech Daily

227227

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *