اخبار اخبار اقتصادی

واقعا می‌توان در سال ۲۰ گرم طلا به هر خانوار داد؟/ الحسینی: فاجعه است این وعده!

تبلیغات بنری

مریم فخری: وعده عجیب زاکانی برای تخصیص حمایت از طلا صدای اقتصاددانان را بلند کرد. بنابراین، بلافاصله پس از اعلام قول خود مبنی بر پرداخت سالانه 20 گرم طلا به هر فرد، اکثر اقتصاددانان گفتند که او اعداد را نمی داند.

علی رضا زاکانی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مناظره روز پنجشنبه 10 خرداد اعلام کرد: یارانه طلایی ترتیب داده ایم که برای مصرف انرژی خانوار در داخل و نه در تولید پرداخت می کنیم.

گفت: بنزین و گاز و برق را در نظر بگیرید; هر خانواده سه نفره سالانه معادل 20 گرم طلا حمایت می کند. یک خانواده 5 نفره سالانه 110 میلیون پوند یارانه دریافت می کند و اعتباری معادل طلا دریافت می کند که از تورم مصون است. در این زمینه، وسایل صرفه جویی فراهم می شود و هر چه از بنزین سوخت فسیلی به سمت سوخت های پاک می روند، سود آنها افزایش می یابد.

بر اساس وعده او، از این طریق برای همه اقوام و همه ملت ها ثروت ایجاد می شود. آنها با توجه به میزان پس انداز سود می برند و برق ذخیره شده در تولید مصرف می شود. نیازی نیست برق کارخانه را قطع کنیم و به تولید آسیب برسانیم، یارانه انرژی برای بخش تولید وجود دارد و ما فقط به سه مورد بنزین، گاز و برق خانگی نگاه می کنیم.

زاکانی تاکید کرد: با این کار کل مردم ثروتمند می شوند و پاسخ بعدی مربوط به موضوع سوال بعدی یعنی فقر شدید رفع می شود. 100% مردم سود می برند. اگر کسی بخواهد بیشتر مصرف کند، اشکالی ندارد. از کسی که کمتر مصرف می کند و سازمان دهنده تولید است، بگیرید. عدالت در کشور جاری است. به خصوص زنان، دختران و کسانی که تمرکز اصلی در خانه دارند.

آیا می توان به هر خانوار 20 گرم طلا داد؟

به محض افشای طرح حمایت از طلا، اقتصاددانان واکنش نشان دادند. محمدصادق الحسینی، اقتصاددان در یادداشتی در فضای مجازی نوشت: زاکانی واقعا اعداد را نمی فهمد. میگه هر خونه 20 گرم طلا! ما 26 میلیون خانوار داریم، هر خانوار 20 گرم طلا یعنی 520 تن طلا در سال! آیا می دانید ایران چقدر طلا تولید می کند؟ در مجموع 10 تن در سال!

الحسینی همچنین در یادداشت دیگری نوشت: زاکانی باز هم در مورد حمایت از طلا صحبت کرد. این معادل 20 گرم طلا در سال برای هر نفر برای بنزین و گاز و برق است! قبلا هم گفتم که ارزش طلا بی معنی است. قیمت طلا خود به دلار در نوسان است و نمی تواند معیاری برای پرداخت ریالی یارانه باشد.

وی تاکید کرد: این وعده فاجعه است!

مرحوم ترکان درست می گفت

همانطور که بهنام صمدی، کارشناس بازار سرمایه در یادداشت آنلاین تایید کرد: زاکانی می خواهد به یک خانواده 3 نفره 20 گرم طلا بدهد، یعنی به 28 میلیون خانواده می خواهد 20 گرم طلا بدهد، یعنی روزی 533 تن. . سال

وی تصریح کرد: جالب است بدانید مجموع تولید طلای ایران سالانه 8 تن است! مرحوم ترکان به درستی گفت این گروه اعداد را نمی فهمند.

آیا واقعا می توان سالانه به هر خانوار 20 گرم طلا داد؟/الحسینی: این وعده فاجعه است!

آنها تفاوت بین دلاری شدن و آزادسازی را درک نمی کنند

سعید مشکات، تحلیلگر اقتصادی نوشت: زاکانی باز هم صحبت کرد.

1- توزیع سالانه 500 تن طلا بین خانواده ها

2- آزادسازی قیمت انرژی برای اعطای حمایت

گفت: همین فرد دو روز پیش می خواست دلار را باطل کند! جدا از این که این فرد ریاضیات اولیه چرخه را نمی فهمد، تفاوت بین دلارزدایی و ویرایش را درک نمی کند.

آیا واقعا می توان سالانه به هر خانوار 20 گرم طلا داد؟/الحسینی: این وعده فاجعه است!

در نهایت نفهمیدیم زاکانی می خواست از دلار عقب نشینی کند یا به سمت طلا هجوم برد؟

همانطور که علی سعوندی اقتصاددان نوشت: در نهایت ما نفهمیدیم زاکانی می‌خواهد از دلار عقب‌نشینی کند یا به سمت طلا هجوم برد؟

آیا واقعا می توان سالانه به هر خانوار 20 گرم طلا داد؟/الحسینی: این وعده فاجعه است!

هنوز اتفاقی نیفتاده است که گرمی 2 میلیون تومان طلا را گرانتر از ما می داند

سیامک قاسمی، اقتصاددان در توییتر خود نوشت: زاکانی می گوید 110 میلیون تومان حمایت طلا معادل 20 گرم طلا به هر خانواده می دهد. هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده برای ما 2 میلیون تومان گرانتر است!

آیا واقعا می توان سالانه به هر خانوار 20 گرم طلا داد؟/الحسینی: این وعده فاجعه است!

وی در توئیتی دیگر گفت: تا الان 20 گرم طلا می دهند، گوشت قرمز می دهند، بیمه رایگان است، درمان بیماری ها برای همه رایگان است. تا آخر مناظره حق ما را می گیرند و دم در می دهند!

آیا واقعا می توان سالانه به هر خانوار 20 گرم طلا داد؟/الحسینی: این وعده فاجعه است!

غلامرضا تاجگردون در واکنش به وعده علیرضا زاکانی نامزد ریاست جمهوری مبنی بر حمایت از طلا در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: تنها راه پرداخت پول طلای مجانی همستر است.

وی گفت: اگر بخواهند این مقدار طلا را به همه بدهند به 1760 هزار همات اعتبار نیاز دارند و اگر روزی یک میلیون بشکه نفت صادر کنند و همه طلا را وارد کنند و بخواهند به مردم بدهند همین. آنها 1095000 همات پول دارند. مابقی توسط همستر ارائه می شود و بقیه کسب و کار بسته است.

تمسخر آماری غلامرضا تاجگردون از قول زاکانی مبنی بر پول رایگان طلا / تنها راه همستر است / بقیه کار هم بسته است!

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *