اخبار اخبار سیاسی

پیام مهم سیدمحمد خاتمی در حمایت از پزشکیان /شرکت در انتخابات را موجه می دانم /این انتخابات فرصتی است برای شنیده شدن صدای اکثریت ناراضی 

تبلیغات بنری

به گزارش خبرگزاری الخبرآنلاین، پیام تصویری حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد.

متن کامل اظهارات نخست وزیر دولت اصلاحات را در این پیام تصویری بخوانید؛

به نام خدا

به یاد و بسمه تعالی با سلام و درود بر امام و امیرالمومنین علی بن ابی طالب و تبریک عید سعید غدیر خم و آرزوی عزت و عزت برای ملت شریف ایران.

جامعه بحران زده ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند اصلاح، تغییر و دگرگونی ساختار، رویکرد و رفتار در حکمرانی است. تغییر و دگرگونی مبتنی بر اعتقاد به کرامت انسانی که در عرصه اجتماعی ظاهر می شود و به حق مردم در تعیین سرنوشت خود. تغییر و تحول برای پاسخگویی به نیازهای روزافزون مردم و اقشار مختلف جامعه که هر یک به نوبه خود به نوعی آسیب می بینند.

این تغییر و دگرگونی با کارشکنی – که نه ممکن است و نه مطلوب – محقق نمی شود و روش ها و رفتارهایی که منجر به خرابکاری می شود کمتر از کارشکنی دردناک و مضر نخواهد بود.

من معتقدم اکثریت قاطع ملت اگرچه خواهان دگرگونی و تغییر هستند، اما نمی‌خواهند با از هم پاشیدگی نظام امور، جامعه و ملت با تهدیدها و مخاطرات مواجه شوند.

به نظر من آنچه مردم می خواهند و سزاوار آن هستند این است که همه مردم فارغ از سلیقه، گرایش، رویکرد، جنسیت و نژاد، به عنوان شهروندانی با حقوق و کرامت، بتوانند از زندگی خوب و انسانی، اقتصادی، طبیعی، تاریخی برخوردار شوند. و سرمایه فرهنگی وطنی که مردم این مرز و بوم به آن تعلق دارند متأسفانه نباید تضعیف و افول شود.

کم هزینه ترین و سودمندترین چیزی که می تواند از این وضعیت ناگوار بکاهد، توافق جامع و عقلانی مبتنی بر منافع ملی است. توافقی که در آن حقوق مردم و حدود حاکمیت روشن است و تضمین می کند که جامعه به سمتی برود که نیازهای مردم افزایش یابد، به ویژه در اقشار متوسط ​​و محروم جامعه که از کمبود معیشت به ویژه جامعه رنج می برند. نسل جدیدی که با آینده ای متفاوت از دنیای نسل های قبل روبروست، زنان شریفی که با محرومیت های مضاعف روبرو هستند، برآورده می شوند و همه احساس خواهند کرد که در پرتو عدالت، که دامنه وسیع تری نسبت به حوزه اقتصادی دارد. می توانند شاهد شکوفایی، توسعه و پیشرفت باشند و امنیت کشور باشند و امید خود را به آینده افزایش دهند.

بدیهی است که اگر انتخابات از نوعی باشد که حق مردم در تعیین سرنوشت و حقوق شهروندی را تأمین کند، حدود حاکمان و وظایف آنها را در برابر مردم مشخص کند و برنامه ریزی امور را بر اساس سامان دهد. خواست و اراده اکثریت مردم با رعایت حقوق اقلیت به نتیجه مطلوب خواهیم رسید. متاسفانه در شرایط فعلی با چنین انتخاباتی فاصله داریم.

من در انتخابات گذشته رای ندادم و با اکثریت موافقم که معتقدند نه تلفنی برای شنیدن صدای آنها و نه دستی برای حل مشکلات آنها وجود دارد.

اما اکنون فرصتی پیش آمده که امیدوارم فضایی باشد که صدای اکثریت شنیده شود و اختلافی هرچند کوچک در فضای کنونی پدیدار شود و گامی در مسیر برداشته شود. حالتی متفاوت با حالتی که این همه آسیب به بار آورده است.

اما متاسفانه حقوق و حیثیت بسیاری از اقشار جامعه نادیده گرفته شده است. به طوری که بسیاری از کسانی که از امتیاز نمایندگی مردم و خدمت به مردم برخوردار بودند، تمایلی به حضور در انتخابات نداشتند و حاضران نیز نتوانستند با مردم مقابله کنند. رای دادن، ناعادلانه

اما خوب است که بخش اصلاح طلب و تحول آفرین جامعه حداقل یک نامزد در این عرصه داشته باشد و بتواند امیدوار باشد که اقشار مهم جامعه که از فقر، فساد، ناامنی، ذلت رنج می برند و روز به روز بر نارضایتی شان افزوده می شود. روزی حداقل برخی از مطالبات نادیده گرفته شده و حقوق پایمال شده و حتی امثال آنها در مقام و شخصیت خود در می یابند که می توان آرمان گرا بود و به ارزش ها پایبند بود بدون اینکه ارزش ها را وسیله ای برای توجیه و توجیه قرار داد. تحمیل روش‌ها و چیزهایی که با ارزش‌ها و آرمان‌ها در تعارض است و با منافع ملی در تضاد است.

در صداقت و پاکی و عفت و پایبندی به آرمان های انقلاب تردیدی نیست. اجازه دهید چند ویژگی به این ویژگی ها اضافه کنم.

1- دوست داشتن مردم، دوست داشتن مردم و مردم بودن با دوری از کلاهبرداران

2- عدالت خواهی که حوزه عظیم اقتصاد است

3- مبارزه با فساد

4- اعتقاد به شایستگی و عزم برای گشودن میدان برای اهل علم و شرف ملت

حضور جناب آقای دکتر بازیکیان می تواند در دل اکثریت ناراضی از شرایط موجود امید ایجاد کند.

البته مردم می دانند و باید بدانند که مشکلاتی که روز به روز بر شدت آن افزوده می شود را نمی توان به راحتی و به سرعت حل کرد، اما آمدن و آوردن رویکردی به عرصه که حامل درد مردم است و مصمم به حل آن است. مردم با کمک به مردم و فرزندانشان مستحق درمان هستند و انشاءالله جسارت اقدامی را دارند که باید داشته باشند، زیرا این امر سرشار از امید و نوید برای آینده ای بهتر است.

این بنده کوچک خدا که خواستار خیر و پیشرفت کشور و سربلندی ملت و عظمت و توانمندی جامعه است حضور در انتخابات را در این مرحله موجه می داند و به دکتر رای می دهد.

بقیه را به وجدان مردم می سپارم و امیدوارم جامعه ناراحت و ناراضی از این وضعیت تصمیمی بگیرد که صلاح جامعه و کشور را در برگیرد و زمینه را برای بهبود تدریجی اوضاع فراهم کند. وضعیت. امور و افزایش امید به آینده ای بهتر.

پیروز و شاد باشید.

2727

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *