اخبار اخبار اقتصادی

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲ تیر ۱۴۰۳ / پایان هفته‌های طوفانی طلای جهانی بازار داخلی را تکان می‌دهد؟

تبلیغات بنری

به گزارش وبسایت رابو، قیمت طلا و سکه در هفته چهارم خرداد با بازدهی متفاوت بسته شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت: بازدهی طلا ۱.۷۸ درصد افزایش یافت و ارز با افت ۰.۳۷ درصدی به کار خود پایان داد. معامله گران معتقدند شرایط رکودی همچنان بر بازار فلز زرد تاثیر خواهد گذاشت و معتقدند تا زمانی که دست بازارساز بر دلار فشار بیاورد، بازار طلا نیز در محدوده خاصی نوسان خواهد داشت.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

لازم به ذکر است که اونس جهانی طلا از روز پنجشنبه تا لحظه نگارش این گزارش روند صعودی داشته و بیش از 30 دلار افزایش داشته است. هر اونس طلای جهانی با قیمت 2361 دلار معامله می شود و همچنان صعودی است. این انتشار با شروع بازارها در اولین روز هفته امکان افزایش ارزش در بازار داخلی طلا را به همراه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که تحلیلگران بازار مالی انتظار دارند که قیمت دلار متضرر شود و این امر مانند اهرمی از جهش قیمت در بازار فلز زرد جلوگیری می کند. کارشناسان اقتصادی معتقدند که شرط کاهش ارزش بازار طلا، ورود دولتی است که گامی اساسی در جهت رفع تحریم ها و بهبود روند مذاکرات برای برنامه جامع اقدام مشترک بردارد.

یک اونس نقره در برابر طلای جهانی سقوط کرد

من گفتم هر اونس نقره جهانی 30 دلار و 31 سنت معامله می شود و در مقابل طلا 38 سنت کاهش یافته است. لازم به ذکر است، هر گرم نقره 999 روز پنجشنبه در بازار داخلی با قیمت 57 هزار و 760 تومان معامله شد و 720 تومان کاهش یافت.

بخش های صعودی ارز بسته شده است

روز پنجشنبه 10 خرداد، ارز امامی به ارزش 40 میلیون تومان معامله شد و 317 هزار تومان افزایش یافت. قیمت ارز بهار به 36 میلیون و 690 هزار تومان رسید و 300 هزار تومان افزایش یافت.

لازم به ذکر است قیمت نیم سکه و ربع سکه 100 هزار تومان افزایش یافت و به ترتیب در 22 میلیون و 500 هزار تومان و 14 میلیون و 500 هزار تومان بسته شد. ارز گرمی تا 3 خرداد 6 میلیون و 900 هزار تومان معامله می شود و روز پنجشنبه نیز با همین قیمت معامله شد.

حباب ارز با رشد قیمت ها تثبیت می شود

قیمت طلا در ششمین روز هفته افزایش یافت. هر مثقال طلای 18 عیار نیز با 50 هزار تومان افزایش به 14 میلیون و 583 هزار تومان معامله شد. قیمت هر گرم طلای 18 عیار با 10 هزار تومان افزایش به سه میلیون و 366 هزار تومان رسید. قیمت طلای مستعمل نیز سه میلیون و 322 هزار تومان معامله شد.

حباب ارز روز پنجشنبه با رشد قیمت همراه شد. حباب ارز امامی 215 هزار تومان، ارز بهار 198 هزار تومان، ارز نیمایی 51 هزار تومان و ربع 76 هزار تومان رشد کردند. حباب گرم ارز 12 هزار تومان کاهش یافت.

217

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *