اخبار اخبار جهان

تحریم‌ها علیه ایران؛ کاغذ پاره یا بلای سفره مردم؟

تبلیغات بنری

رسول السلیمی: گاهی اوقات، مقایسه اندازه و حجم دو عدد به نتایج غیرمنتظره ای منجر می شود. اگرچه ممکن است در ریاضی 800 بیشتر از 1500 باشد، اما با توجه به تحریم های ایران در دو دوره مختلف، پیامدها و نتایج 800 تحریمی در دولت های نهم و دهم بر اقتصاد و معیشت مردم بسیار شدیدتر از 1500 است. تحریم های آمریکا علیه ایران در دولت دوم دهم. اگر تعداد ممنوعیت ها در دولت سیزدهم از 1500 ممنوعیت در ابتدای سال 1400 به 2570 ممنوعیت در سال 1403 افزایش یابد، چه؟

اگرچه مقایسه اعداد و ارقام نمی تواند تصور درستی از تاثیر این تحریم ها و مطالعه دوره های تحریم به مردم بدهد، اما می تواند قضاوت دقیق تری در مورد نحوه مدیریت سیاست خارجی در پرتو سیاست های کلی دولت ارائه دهد. این سیستم توسط رهبران تخلیه کننده تعیین می شود. به عبارت دیگر، سوال این است که کدام دولت ها توانسته اند در خنثی سازی تحریم ها و مصون نگه داشتن مردم از تنش های سیاست خارجی موثرتر عمل کنند؟

مروری بر دو سال پایانی دولت دهم نشان می دهد که احمدی نژاد در نیمه دوم دولت دوم خود در دولت اول خود بیش از هر زمان دیگری با تبعات تحریم هایی که از آن به عنوان کاغذ بیهوده یاد کرد، مواجه شد. در دو دولت محمود احمدی نژاد که سیاست تقابل با جهان را در پیش می گرفتند، ورق برگشت و شش قطعنامه در سال های 1696، 1737، 1747، 1803، 1835 و 1929 توسط شورای امنیت (که روسیه و چین بودند) صادر شد. همچنین امضا شد) که در آن تحریم‌های اتحادیه اروپا، کاخ سفید و کنگره آمریکا علیه ایران اعمال شد و ایران مشمول ماده هفتم منشور سازمان ملل متحد است که به عنوان تهدیدی برای صلح و ثبات جهانی معرفی شده است. کشور را تحت ماده هفتم منشور ملل متحد قرار داده است. جنگ اما احمدی نژاد این تصمیمات را کاغذ پاره می خواند. در مارس 2007، او به غربی ها گفت: “تصمیم های زیادی بگیرید تا زمانی که تصمیم شما شکسته شود.”

اگرچه تقریباً تمام پروژه‌های عمرانی و خدمات رفاهی اجتماعی برای مردم در دولت اول احمدی‌نژاد با حداقل تحریم‌ها و افزایش درآمدهای نفتی اجرا شد، اما به مرور زمان و با تأثیر تحریم‌ها، کشور در آستانه قرار گرفت. در شرایطی که برای تامین کالاهای اساسی، عرضه نفت آن محدود به چند کشور دوست بود.

در این میان، سیاست سعید جلیلی مبنی بر افزایش غنی‌سازی به عنوان ابزاری برای گرفتن امتیاز از آمریکا شکست خورد. در نتیجه پیچیدگی فعالیت های هسته ای ایران، شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه 1929 را در 18 خرداد 1389 تصویب کرد. تمرکز این قطعنامه ایجاد یک رژیم تحریمی یکپارچه برای ایران از طریق تشدید فشار بر انرژی، مالی و هوایی کشور بود. و بخش های تجارت دریایی با هدف جلوگیری از توسعه برنامه های موشکی و هسته ای ایران.

بلافاصله پس از صدور قطعنامه شورای امنیت، باراک اوباما، رئیس جمهور وقت ایالات متحده، قانون «سیسادا» را امضا کرد و قانون جامع تحریم ها علیه ایران را اجرایی کرد. در 19 نوامبر 2011 (28 نوامبر 2010)، وزارت خزانه داری آمریکا بر اساس CISADA، زیرساخت های پتروشیمی، مالی و حمل و نقل ایران را به همراه بانک مرکزی این کشور تحریم کرد. تحریم نفتی ایران سپس از ژانویه 2012 (دسامبر 2013) وارد فاز اجرایی شد.

در آن سال هایی که سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی بود، معتقد بود در شرایط تحریم صنعت نفت و گاز، نظام بانکی، پتروشیمی و کشتیرانی می توان کشور را مدیریت کرد. بنابراین اعمال 800 تحریمی بر زیرساخت های کشور، مدیران دولتی وقت را مجاب به مذاکره با آمریکا برای رفع تحریم ها نکرد. در همین رابطه علی مجدی، معاون سابق وزارت اقتصاد گفت: در دوره احمدی نژاد بیش از 400 میلیارد و بیش از 1000 میلیارد به طور غیرمستقیم خسارت وارد شده است.

برای توضیح اندازه این عدد کافی است بدانید که گران ترین سازه ای که توسط انسان ساخته شده است، ایستگاه فضایی بین المللی است که ساخت و نگهداری آن در طی دو دهه 160 میلیارد دلار هزینه داشته است دنیا در طول سالها آن را فراهم کرده است. کل بودجه سالانه مالزی با همه رونق اقتصادی 80 میلیارد دلار است. تونل کانال، بزرگترین پروژه عمرانی در تاریخ اروپا که کشورهای فرانسه و انگلستان را از زیر دریا به هم متصل می کند و خودروها، کامیون ها و قطارها از طریق آن تردد می کنند با هزینه ای بالغ بر 8 میلیارد دلار و برج خلیفه. که بلندترین برج جهان، نماد امارات متحده عربی است و با هزینه ای بالغ بر 1.5 میلیارد دلار ساخته شده است و استادیوم عظیم ومبلی در انگلستان نیز با هزینه ای بالغ بر 1.2 میلیارد دلار ساخته شده است.

تحریم های اعمال شده توسط دولت اوباما علیه ایران، در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و تا پایان اردیبهشت 1392 (9 ژوئن 2012)، صنعت خودروسازی، کشتی سازی و کشتیرانی، خطوط هوایی، محصولات معدنی، شرکت های بیمه و ده ها شرکت را تحت تاثیر قرار داد. از اشخاص حقیقی و حقوقی. . احاطه شده. تحریم ها که به کاهش ارزش ریال ایران در برابر دلار آمریکا دامن زد، باعث افزایش نرخ تورم و کاهش تولید و صادرات نفت شد.

تحریم ها علیه ایران؛ برگی پاره یا آفتی بر سفره مردم؟/ نگاهی به رویکرد جلیلی در سیاست خارجی و برنامه جامع اقدام مشترک

این در حالی است که پس از امضای توافقنامه برجام، نه تنها سایه جنگ و تهدید از سر کشور برداشته شد، بلکه با رفع تحریم ها، تولید ناخالص داخلی در سال 1395 با رشد 17 درصدی به 694 هزار میلیارد تومان رسید. . . بر اساس اعلام گمرک ایران، تراز تجاری خارجی کشور بین سال های 90 تا 1377 16 میلیارد دلار رشد داشته است. همچنین سرمایه گذاری شرکت های خارجی در ایران را افزایش داد و به افزایش نرخ اشتغال در کشور کمک کرد. همچنین بر اساس آمار، فروش و صادرات نفت 41 درصد رشد داشته و درآمد نفتی ایران در سال 1395 به 55.7 میلیارد دلار و در سال 1396 به بیش از 65.8 میلیارد دلار رسیده است که منجر به افزایش درآمدهای ارزی کشور و رونق آن به عنوان یک کشور شده است.

اما از سوی دیگر تلاش دولت یازدهم برای رفع تحریم ها منجر به موافقت برنامه جامع اقدام مشترک شد. پس از امضای توافقنامه برجام، نه تنها سایه جنگ و تهدید از سر کشور برداشته شد، بلکه با رفع تحریم ها، تولید ناخالص داخلی در سال 1395 با رشد 17 درصدی به 694 هزار میلیارد تومان رسید. بر اساس اعلام گمرک ایران، تراز تجاری خارجی کشور بین سال های 90 تا 1377 16 میلیارد دلار رشد داشته است. همچنین سرمایه گذاری شرکت های خارجی در ایران را افزایش داد و به افزایش نرخ اشتغال در کشور کمک کرد. همچنین بر اساس آمار، فروش و صادرات نفت 41 درصد رشد داشته و درآمد نفتی ایران در سال 1395 به 55.7 میلیارد دلار و در سال 1396 به بیش از 65.8 میلیارد دلار رسیده است که منجر به افزایش درآمدهای ارزی کشور و رونق آن به عنوان یک کشور شده است.

اما با خروج ترامپ از توافقات بین المللی از جمله برنامه جامع اقدام مشترک، مجددا تحریم ها علیه ایران اعمال شد. اما با توجه به تمایل ایران برای مقابله با آن، اثربخشی تحریم ها بیشتر از تحریم های اوباما در دولت دوم احمدی نژاد کنترل شده بود. پس از خروج ترامپ از برنامه جامع اقدام مشترک، تحریم‌ها به ۱۵۰۰ مورد افزایش یافت، اما بیشتر این تحریم‌ها علیه افراد، شرکت‌ها و اموال غیردولتی بود و با تحریم‌های دولت دوم احمدی‌نژاد مقایسه شد. دوران سعید جلیلی و نفت و گاز. زیرساخت‌های گاز، پتروشیمی و کشتیرانی تحمیل شد و با وجود محدودیت‌های تجاری در دوران شیوع کرونا، دولت دوازدهم توانست شاخص‌های مثبت اقتصادی را حفظ کند.

در چنین شرایطی، دولت دوازدهم توانست با وجود ویروس کرونا و تحریم‌های ترامپ، شاخص‌های اقتصادی را حفظ کند. بر اساس اعلام معاونت تحقیقات اقتصادی اتاق تهران، تمامی متغیرهای تجاری کشور طی هفت ماهه نخست سال 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل به ویژه افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی ثبت شد. . نسبتا بهبود یافته است. بررسی ها نشان می دهد که سهم ده کشور برتر از صادرات بدون نفت خام ایران طی هفت ماهه اول سال 1400 حدود 43 واحد درصد بوده است. همچنین 83 درصد از ارزش صادرات بدون نفت خام به 10 کشور رسید.

این در حالی است که دولت سیزدهم که در فاصله سال های 1400 تا 1403 فرصت لغو تحریم ها را از دست داد و مذاکرات موفقیت آمیز برای رفع تحریم های آمریکا را به پایان نرساند، اولین دولت در 45 سال گذشته در سه سال اول سال بود. نرخ تورم از 40 درصد گذشت. در این سال‌ها، اگرچه اقتصاد ایران دارای چهار بخش عمده کشاورزی، نفت، صنعت، معدن و خدمات بود، اما در دوره 1400 تا 1402، نرخ رشد بخش کشاورزی تقریباً منفی دو درصد بود. بخش عمده ای از نرخ رشد مربوط به فروش نفت بوده است. نفت جزء نرخ رشد است.

بنابراین به نظر می رسد اگرچه مدیران و سیاستمداران گروه های مختلف سیاسی کشور مدعی رفع تحریم ها هستند، اما برخی از دولت ها رفع تحریم ها را برای رفع فشار اقتصادی از مردم در اولویت قرار داده اند. چه اینکه برخی از دولت ها به جای لغو تحریم ها از آن استقبال کردند و برخی دیگر تمام تلاش خود را برای رفع تحریم ها انجام دادند و در زمان و تاریخ خود موفق شدند. حال باید دید کدام گروه از مدیران و کارشناسان بیشتر به معیشت مردم کمک خواهند کرد.

311213

تبلیغات بنری

khabaronline به نقل از رابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *